Led Tabela

LED, yarı iletken olan, ışık yayan elektronik bir devre anlamına gelmektedir ve aynı zamanda orijinal ismi, “Light Emitting Diode”dur. Bu tabir dilimize çevrildiğinde “Işık Yayan Diyot” anlamına karşılık gelir. Ana maddesi silikon olan ledler, yarı iletken malzemelerdir ve üzerlerinden akım geçtiğinde çıkarttıkları fotonla ışık verirler. Led ışıkların düşük enerji tüketimi noktasındaki katkısı oldukça önemlidir. Ek olarak hızlı açılıp kapanabilmesi de diğer ışık kaynaklarına oranla daha avantajlı olarak değerlendirilebilir. LED tabela ise, özelliklerinden söz edilen led ışıklarından meydana gelir. Bu tabelalar, geleneksel tabelalara kıyasla daha dikkat çekici ve estetik durmaktadır. Günün her saatinde her zaman çalışır halde kullanılabileceği gibi gerek açma kapama düğmesi yardımıyla ve gerekse zaman ayarlı olmasıyla büyük bir kolaylık da sunmaktadır.

Tüm bunlara bağlı olarak, LED tabela, ilgili firmanın tabelasına kadar ciddi bir özen gösterdiği ve buradan yola çıkarak müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu, henüz ilk intibahta ilgi ve ciddiyeti sahiplendiğini ifade etme noktasında önemli bir detay olarak göze çarpar. Günlük hayatta önünden geçilen yüzlerce işyeri arasında ilgi çeken işyerlerini inceleyecek olursak sahip oldukları tabelaların şekli, konumu ve içeriği hakkında da bir değerlendirmeye varılabilir.

LED tabela, kısıtlı sayıda seçenekleri barındırmadığı gibi herhangi bir ölçü ya da içerik sınırı da bulundurmaz. Normal bir tabelada yer almasını istediğiniz her içerik, bu tabelalarda da yer alabilir. Hatta hayal gücünüzle doğru orantılı olarak ilerlediğinden herhangi bir sınırı yoktur bile diyebiliriz. Bu sayede, normal bir tabelada hayal edemeyeceğiniz şeylere de yer vermeniz mümkün olacaktır. Tabelada dilenen renkteki ışıklar kullanılabilir, ışık ve renk değişimleri seçeneklerinden faydalanılabilir, zaman ayarlama opsiyonu desteğiyle tabelayı sürekli olarak denetlemek zorunda olmaktan çıkılabilir. Verilmek istenen tüm bilgilerin farklı renk ve yazı tipleriyle aktarılabileceği gibi bir diğer yandan sonsuz seçeneklerden de yararlanılabilir. Yanıp sönen yazılar, canlı ve enerjik ışıklar, kayan yazılar, ışık oyunları gibi birçok seçenek dikkat çekiciliği diğer tabelalara kıyasla iki katına kadar çıkardığından ilgili firmayı tercih sebebi haline getirebilir.

Web Adresimiz : https://msreklam.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *